cudanakiju.pl

cudanakiju.pl

wtorek, 3 kwietnia 2012

Wielkanocne skaczące jajka
Oto jedna z naszych ulubionych gier - skaczące jajka niemieckiej firmy Haba - fenomenalna gra zręcznościowa dla całej rodziny.
W pudełku - wytłaczance jajkowej - mamy 2 kostki, 1 drewniane i 9 kauczukowych jaj.
Celem zabawy jest zdobycie jak największej ilości jaj i utrzymanie ich do końca gry - co nie jest łatwe gdy trzeba jajo utrzymać między nogami i biegać z nim dookoła stołu - ale po kolei.

W instrukcji sugerowany wiek, od którego można grać to 5 lat ale sprytny i zręczny czterolatek też świetnie sobie poradzi.
Grę rozpoczyna najmłodszy od rzutu kolejno dwiema kostkami.

Jedna kostka wyznacza co trzeba zrobić by zdobyć jajo a druga miejsce na ukrycie owej żółtej zdobyczy. Hmmm i tutaj mamy kilka opcji.

Możemy piać jak kogut, łapać odbijające się wszędzie jaja, biegać wokół stołu lub dostać jajko od kury w tzw. gratisie ;). Już na tym etapie jest mnóstwo śmiechu, ale to co dzieje się dalej to już czysta forma endorfiny.
Los może okazać nam łaskawość gdy na wyrzuconej kostce pojawi się pacha ;) bo z naszych obserwacji wynika, że jajka czują się tam najlepiej schowane. Gorzej gdy jajo trzeba będzie umieścić miedzy kolanami czy pod brodą - wtedy dalsza gra stanie się mniej romantyczna i prawdopodobne jest, że podczas kolejnej rundy jajka nam zwyczajnie powypadają.

W takiej sytuacji nie możemy liczyć na uczciwość naszych rywali - w grze dozwolone jest podbieranie sobie jajek.

Kto pierwszy ten lepszy! Dla nas bomba - i nie jest to tylko gra wielkanocna. Sprawdza się zawsze, wszędzie i w każdej grupie wiekowej.

Polecamy żółte skaczące jajka Haby. Znajdziecie je tutaj.


1 komentarz:

  1. Bardzo fajna jest sztuczka ze skaczącymi jajkami. Można ją robić na wiele sposobów i zawsze się w sumie udaje. Jeśli ma się dzieci to polecam bo dla nich to duża atrakcja. www.open-youweb.com/jak-zrobic-skaczace-jajko/ elastyczne jajka bardzo łatwo wykonać w domowych warunkach.

    OdpowiedzUsuń