cudanakiju.pl

cudanakiju.pl

środa, 17 kwietnia 2013

Wylądowała rakieta Tektoy

Niespiesznie pragnę donieść o niecodziennym wydarzeniu, jakie miało miejscem tu pod Pilskiem. Wylądowała rakieta. W miejscu, gdzie do tego doszło, można było usłyszeć głośnie "waw" oraz zobaczyć szeroko otwarte oczy na widok tego zjawiska (zdjęcia poniżej to nieśmiałe próba uchwycenia tych chwil.) 

Więcej zdjęć zawiera galeria: https://plus.google.com/photos/108655133427516969027/albums/5854216682269631345
Wszystko odbywało się w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Dotarcie do miejsca lądowania nie było łatwe, ale jak już się to udało, to można było poczuć cudownie kosmiczną i niecodzienną atmosferę, mrok, rozświetlony delikatnie świecącymi gwiazdami, niezwykłe dźwięki, no i w tym wszystkim stała Ona, nieskazitelnie biała, zapraszająca do tego aby odkryć jej tajemnice. To badanie rakiety rozłożyło się w czasie. Najpierw eksplorowanie wnętrza rozpoczęli najodważniejsi, którzy przez dłuższy czas zafascynowani jej wnętrzem, nie chcieli go opuścić. Kontakt ze światem zewnętrznym utrzymywali jedynie przez otwory okienne, które wcześniej musieli sobie sami otworzyć. Jednak stosunkowo ciasne wnętrze skłoniło pierwszych odkrywców do opuszczenia wnętrza rakiety, co natychmiast wykorzystały delikatniejsze i bardziej nieśmiałe, ale równie zainteresowane istotki.Od tego momentu toczyła się nieustająca bezkrwawa walka, kto teraz dowodzi wnętrzem rakiety. A rodzice jedynie patrzyli zadziwieni...
Ten stan zmienił się diametralnie w następnym etapie oswajania rakiety. Wówczas to rodzice dali się ponieść ...potrzebom swego serca i na długo zajęli się malowaniem rakiety przy wiernym towarzyszeniu dzieci. Stan taki wyzwalał kolejne potrzeby...rozmowy na bardzo ważne tematy. Wszystko toczyło się w dużym spokoju z niezwykłą muzyką w tle. 
Zarówno dzieci, jak i rodzice zapowiedzieli, ze to nie jest ostatnia odsłona eksplorowania rakiety :)

A teraz garść faktów :
Produkty firmy TEKTOY została pomyślane i wyprodukowana dla dzieci w wieku od 18 miesiąca życia. Próbując określić górną granicę śmiało można uznać, że jest to 99 lat. Doświadczenie użytkowania w Fundacji Sto Pociech pod Pilskiem pozwala stwierdzić, że tego typu zabawki pobudzają do zabawy wszystkich.
Oceniając stan techniczny ;) tekturowych zabawek trzeba podkreślić wysoką jakość materiału, z którego zostały zrobione. Poszczególne elementy tekturowych cacek zostały dobrze przygotowane do złożenia. Każdy z  elementów posiada odpowiednie linie, ułatwiające zagięcia. Cały proces złożenia jest łatwiejszy dzięki ilustrowanej instrukcji składania. Samodzielne złożenie jest możliwe, ale optymalne, to dwie osoby.
W Fundacji Sto Pociech pod Pilskiem rakieta wykorzystywana jest intensywnie głównie przez dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat.
Te niezwykłe tekturowe przedmioty, pobudzają do wspaniałej zabawy, zarówno indywidualnej, jak i grupowej.
Ewa Kaliszuk 

Tektoy - www.tektoy.pl - o produktach: Wszystkie zabawki są projektowane i produkowane z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które będą się nimi bawić. Dlatego tekturowe elementy, składające się na zabawkę nie mają ostrych kątów i posiadają bezpieczne krawędzie. Produkty spełniają europejskie i polskie normy w zakresie bezpieczeństwa zabawek oraz są ekologiczne i zostały w pełni zaprojektowane i wykonane w Polsce, z polskiej tektury.

Ewa Kaliszuk -geograf, od niedawna nauczyciel w niepublicznym przedszkolu i szkole Fundacji Królowej św. Jadwigi, prowadzonej metodą Marii Montessori. Od prawie 5 lat współtworzy to, co dzieje się w Fundacji Sto Pociech w Warszawie. Mama Madzi i Tosi. "Od zawsze wielką przyjemność sprawiało mi przemierzanie przestrzeni, wiatr we włosach, spotkanie z drugim człowiekiem oraz nowe odkrycia, których ciągle jest wiele. Od kiedy są Madzia i Tosia, odkrycia nabrały nowego, niezwykłego wymiaru."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz