cudanakiju.pl

cudanakiju.pl

czwartek, 27 marca 2014

Na budowie...Miasteczko Sprężyna Zdrój. Byliście tam? Jeśli nie, to dzięki BABARYBIE możecie tam wpaść na chwilę lub na znacznie dłużej. To wydawnictwo dba o naj-najmłodszych czytelników. W przypadków dwóch książek, o których chcę napisać adresatami mogą już być dwulatki, które w dodatku z lekturą mogą sobie poradzić prawie zupełnie same.

Tekturowe książki Stephana Lompa „Auta” i „Na budowie” mają po 4 duże rozkładówki każda, a na nich żadnej litery, za to mnóstwo rysunków wypełniających całą powierzchnię.

Na ostatniej okładce postaci występujące w książce są krótko opisane, np. Rodzice Mimika budują dom albo Lwica Formułeczka zaprasza na wyścigi. Zadaniem malucha jest wyszukanie poszczególnych bohaterów i podążanie za nimi po uliczkach Sprężyny Zdroju lub zakamarkach budowy. Dzieciaki to lubią, przy okazji ćwiczą spostrzegawczość. Dla rodziców to może być ciekawa odmiana, kiedy z lektorów przemienić mogą się w słuchaczy.

Książki są do wielokrotnego czytania: najpierw służyć mogą do rozpoznawania i nazywania rzeczy, potem do śledzenia akcji i opowiadania całych historii. Słowem dobry prezent na drugie urodziny, do przekazania młodszemu rodzeństwu po kolejnych dwóch latach.

Katarzyna Dołęgowska-Urlich
Od wydawcy: Wielkoformatowe książki obrazkowe (picture booki) z twardego kartonu - każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna niezwykłych przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość, rozpoznawać ulubione pojazdy i postacie oraz śledzić niezliczoną ilość zmieniających się szczegółów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz